جراحی بینی کج

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج : کج شدن بینی می تواند بر اثر عوامل مادرزادی یا اکتسابی همچون برخورد ضربه یا تصادف باشد. از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد ، زمانی که دچار ایراد های ظاهری شود ، تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار داده و از حالت تقارن خارج خواهد شد. به همین دلیل افرادی که استخوان بینی شان کج است ، همواره به دنبال راه درمانی آن هستند. اما باید گفت که تنها راه درمان کجی بینی جراحی است.

جراحی بینی کج

دلایل کج شدن بینی

همانطور که گفتیم کجی بینی می تواند بر اثر عوامل مختلفی پدید آید. برخی از این عوامل عبارتنداز :

  1. برخورد ضربه های شدید به بینی در حوادث رانندگی یا ورزش های رزمی و دعوا
  2. زمین خوردن
  3. همچنین ممکن است به صورت مادرزادی استخوان بینی صاف نباشد و به صورت کج تشکیل شود.

لازم به ذکر است غالباً ضربه های وارد شده به بینی با درد ، شکستگی و خونریزی شدید همراه است.

آیا کجی بینی همان انحراف بینی است ؟

خیر – کجی و انحراف بینی دو مشکل مجزا هستند. در حقیقت کجی بینی از عمل های زیبایی محسوب می شود و به همین دلیل بیمه بابت آن هزینه ای پرداخت نمی کند. اما انحراف بینی از عمل های درمانی به حساب می آید و افراد می توانند بخشی یا همه هزینه آن را از بیمه خود دریافت کنند.

کج شدن بینی تنها در ظاهر بینی مشکل ایجاد می کند و معمولا مشکلات تنفسی در پی نخواهد داشت. اما در برخی موارد ممکن است شدت آن به قدری باشد که سبب بسته شدن یکی از حفره های بینی شده و تنفس فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

در مقابل انحراف بینی تنها بر اثر کج شدن تیغه بینی بوده و از لحاظ ظاهری مشخص نیست. البته گاهی اوقات ممکن است بیمار به طور همزمان با کجی و انحراف بینی مواجه گردد.​

پاسخ

4 + 18 =

Call Now Buttonتماس با دکتر