جراحی بینی فانتزی

آشنایی با جراحی بینی فانتزی یا عروسکی

امروزه جراحی بینی یکی از شایع ترین عمل های زیبایی بوده که طرفداران بسیاری در خانم ها و آقایان به خود اختصاص داده است. اما پس از عمل فرم بینی به یکی از سه حالت زیر در خواهد آمد :

 1. بینی فانتزی
 2. بینی نیمه فانتزی
 3. و بینی طبیعی

هر یک از این مدل ها ویژگی های خاص و مربوط به خود را دارند که باعث تمایز آن ها از یکدیگر می شوند.

انتخاب این که فرم بینی به چه صورت باشد به سلیقه بیمار بستگی دارد ؛ اما ممکن است برخلاف تصور بیمار فرم انتخابی ، مناسب برای صورت وی نباشد و منجر به بهم خوردن تناسبات صورت بیمار گردد.

در این حالت جراح بینی با مشاوره دادن به بیمار خود ، ایشان را راهنمایی خواهد کرد.

جراحی بینی فانتزی

به عنوان مثال جراحی بینی های طبیعی بیشتر برای صورت های کشیده انجام می شود تا صورت کمی گرد تر به نظر برسد.

این در حالی است که انجام جراحی بینی فانتزی برای افرادی که از صورت های گرد برخوردارند مناسب تر است ، چرا که موجب می شود صورتشان کمی کشیده تر به نظر برسد.

علاوه بر موارد ذکر شده نوع بینی در نتیجه نهایی آن بسیار موثر است.

در واقع بینی های گوشتی ، تنها به صورت طبیعی جراحی می شوند ؛ چرا که از پوست ضخیمی برخوردارند و این باعث می شود تا فرم بینی چندان ملموس و قابل مشاهده نباشد و تنها نوک بینی کمی گرد به نظر برسد.

اما در جراحی بینی استخوانی ، محدودیت چندانی وجود نداشته و می توان بینی را به صورت مدل های مختلفی جراحی نمود.

تفاوت جراحی بینی فانتزی با بینی طبیعی و نیمه فانتزی

برای بررسی تفاوت هر سه مدل طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی ، به اختصار به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

 1. بینی فانتزی : در بینی فانتزی زاویه نوک بینی تا لب حدود 100 الی 105 درجه بوده و بینی قوس دار می باشد. برای انجام این جراحی لازم است که بینی استخوانی باشد و معمولا به افرادی که دارای بینی گوشتی هستند توصیه می شود که از انجام این جراحی صرف نظر کنند. توجه داشته باشید که جراحی بینی فانتزی پر ریسک بوده و بیمار باید انتظار معقولی از جراحی بینی داشته باشد. چرا که به طور مثال در صورتی که بینی بیش از حد سربالا یا کوچک شود ، علاوه بر بهم ریختن تناسبات صورت ، موجب بروز مشکلات تنفسی نیز خواهد شد.
 2. بینی نیمه فانتزی : در بینی نیمه فانتزی زاویه نوک بینی تا لب حدود 95 الی 100 درجه می باشد. در واقع این مدل حالتی بین بینی طبیعی و فانتزی را داشته ، به طوریکه بینی کوچک شده و قوس بسیار کوچکی در نوک بینی ایجاد خواهد شد. جراحی بینی فانتزی هم تنها به روی بینی استخوانی انجام می شود.
 3. بینی طبیعی : معمولا در جراحی بینی طبیعی تنها ایرادات بینی برطرف می شود به صورتی که در بینی هیچ قوسی ایجاد نشده و زاویه نوک بینی تا لب حدود 90 تا 95 درجه می باشد.

جراحی بینی فانتزی

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی

این جراحی تنها برای بینی های استخوانی انجام می شود و بینی های گوشتی برای انجام این جراحی محدودیت دارند. همچنین بینی فانتزی تنها برای خانم ها انجام شده و طبق استاندارد زیبایی جراحی بینی فانتزی برای آقایان مناسب نیست و تناسبات صورت آن ها را بهم می ریزد.

بهترین روش جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی های گوشتی ، با تقویت بافت غضروفی بینی انجام می پذیرد و در این راستا از غضروف تیغه میانی بینی ( سپتوم ) یا در برخی موارد از غضروف گوش یا دنده خود بیمار استفاده می شود.

از دیگر مواردی که در جراحی بینی های گوشتی باید صورت پذیرد ، کوچک کردن پره های بینی یا به عبارتی الاربیس می باشد که به منظور کوچک کردن پره های بینی انجام می گیرد.

از این رو باید اشاره داشت که بهترین روش برای جراحی این نوع از بینی ها ، رینوپلاستی باز می باشد ؛ چرا که در روش باز ، جراح اشراف کاملی به ساختار بینی داشته و در نتیجه ، انجام موارد فوق الذکر برای وی به سهولت میسر خواهد شد.

لازم به ذکر است که در جراحی بینی بسته ، نوک بینی به وضوح دیده نشده و از آن جا که دسترسی جراح نیز در این روش به مراتب محدودتر از روش باز است ؛ نمی توان از جراحی بینی گوشتی به روش بسته به نتایج مطلوبی دست یافت.

به طور کلی افراد با بینی های گوشتی باید انتظارات واقع بینانه ای نسبت به جراحی زیبایی بینی داشته و توقع کوچک شدن بیش از اندازه بینی را از این عمل جراحی نداشته باشند.

نمونه کارهای دکتر مریم رستمی بهترین جراح بینی اصفهان

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی به اندازه مهارت جراح در نتیجه این عمل جراحی دخیل است ؛ در ادامه به مهم ترین نکات و مراقبت هایی که بعد از جراحی بینی باید مورد توجه قرار گیرند ، اشاره شده است.

 • بعد از جراحی بینی ، صورت شما دچار تورم و کبودی خواهد بود بخصوص در نواحی زیر چشم و اطراف بینی ؛ این امر کاملا بدیهی است و نباید شما را دچار نگرانی سازد.
 • غالبا کبودی و ورم بینی تا 72 ساعت پس از عمل ، افزایش یافته و بعد از آن به مرور افول می کند.
 • البته توجه داشته باشید که برای رفع سریع تر کبودی و ورم ، می توانید از کمپرس سرد استفاده کرده و همچنین مصرف نمک را به حداقل برسانید.
 • اگرچه به استراحت پس از عمل بینی توصیه می شود ، اما باید بدانید که نباید به صورت مطلق در رختخواب دراز بکشید و بهتر است از روز بعد از جراحی بینی در منزل به آهستگی پیاده روی کنید تا به این ترتیب از لخته شدن خون در پاهای تان جلوگیری گردد.
 • همچنین در هنگامی که تصمیم به استراحت یا خواب دارید ، باید با چند بالش در زیر سر خود قرار دهید تا سرتان بالاتر از حد بدن قرار گرفته و در نتیجه ، با بهبود گردش جریان خون از تشدید تورم و کبودی ناشی از عمل پیشگیری به عمل آید.
 • پس از عمل بینی ، ممکن است احساس گرفتگی یا پر بودن در داخل بینی داشته باشید ؛ این امر نیز نباید در شما ایجاد نگرانی کند ، زیرا از مواردی است که به طور معمول پس از جراحی بینی رخ می دهد و طی چند روز برطرف می گردد.
 • مواجهه با کمی خونابه پس از عمل بینی ، مسئله ای عادی قلمداد می شود ؛ البته چنانچه میزان آن زیاد باشد باید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • پس از عمل ، بر روی بینی شما اسپلینت ( پانسمان ) قرار داده می شود و معمولا توصیه می شود که باید تا 7 روز بر روی بینی تان باقی بماند.
 • در این مدت باید از حمام کردن و شستن صورت اجتناب نمایید.
 • تا زمانی که پزشک تان معین می کند ؛ باید از ورزش های سنگین ، فعالیت های پر تحرک ، قرارگیری مستقیم زیر نور خورشید و رفتن به استخر و سونا خودداری کنید.
 • تا چند وقت بعد از عمل بینی ؛ از خندیدن زیاد ، صحبت کردن طولانی مدت و فین کردن با فشار بپرهیزید.
 • تا چند وقت بعد از رینوپلاستی برای جلوگیری از ایجاد فشار به بینی ، در هنگام عطسه ؛ دهان باید باز باشد.

هزینه جراحی بینی فانتزی

برای اطلاع از هزینه اعمال جراحی زیبایی بینی باید حضورا به مطب جراح بینی مورد نظر خود رجوع نموده و مورد معاینه و بررسی قرار گیرید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Buttonتماس با دکتر